Dzisiaj jest: 9.12.2023, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
WYBIERZ JĘZYK

Ekonomia

1 2 15

 • Raport RMF FM i Rankomat.pl: Polisy OC coraz droższe
  02.12.2023
  To już piąty miesiąc z rzędu, w którym składki OC rosną. Od początku roku podwyżki odnotowaliśmy w 9 na 11 miesięcy. W listopadzie przeciętna cena obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu wzrosła do 551 złotych – wynika z najnowszego raportu RMF FM i Rankomat.pl. Niedługo składka OC wzrośnie do poziomu 600 złotych. W tym miesiącu sprawdzamy też czy i komu opłaca się płatność za OC w ratach.
 • Ważne zmiany dla emerytów i rencistów. Od dziś mogą więcej dorobić
  01.12.2023
  Emeryci i renciści od dziś mogą nieco więcej dorobić. Zmieniły się limity dorabiania do świadczenia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ​Ta kwota wzrasta o ponad 130 zł.
 • Rząd chce zwiększyć finansowanie programu "Bezpieczny kredyt 2 proc."
  01.12.2023
  Rząd chce zwiększyć finansowanie programu "Bezpieczny kredyt 2 proc." - poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
 • Neonet ma problemy. Firma złożyła wniosek o upadłość
  01.12.2023
  Neonet złożył do Krajowego Rejestru Zadłużonych wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Firma wyjaśnia, że "krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek", gdyby spółce nie udało się osiągnąć zamierzonego celu podczas restrukturyzacji. Neonet zapewnia, że "żaden klient sieci nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych...
 • Prof. Orłowski: Tegoroczne święta Bożego Narodzenia znów najdroższe w historii
  01.12.2023
  „Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą kolejny rok z rzędu najdroższymi w historii” – ocenił ekonomista, prof. Witold Orłowski, który był w piątek gościem Rozmowy w południe w RMF FM i Radiu RMF24. Zwrócił uwagę, że inflacja - ze względu na obniżony VAT na żywność czy zamrożone ceny energii elektrycznej – jest sztucznie zaniżona, więc ceny będą w dalszym ciągu rosnąć.
 • Obajtek apeluje do prezydenta. Szef Orlenu napisał list
  30.11.2023
  W związku z działaniami posłów KO i Polski 2050, wymierzonymi w stabilność finansową Orlenu, skierowałem do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy list z prośbą o wnikliwą analizę proponowanych - w ocenie Zarządu Orlenu - niekorzystnych rozwiązań - poinformował w mediach społecznościowych Daniel Obajtek. Chodzi o projekt ustawy zakładającej zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw...
 • Więcej odziedziczyli, niż zarobili. Nowa fala miliarderów spadkobierców
  30.11.2023
  Najprawdopodobniej po raz pierwszy w historii miliarderzy odziedziczyli więcej pieniędzy, niż zarobili. 52 spadkobierców otrzymało łącznie 150,8 mld dolarów. W tym samym czasie 84 bogaczy, dzięki przedsiębiorczości dorobiło się własnego majątku w wysokości 140,7 mld dolarów.
 • Popularne paliwo zniknie ze stacji benzynowych. Zastąpi je E10
  30.11.2023
  Od 1 stycznia 2024 ze stacji benzynowych w Polsce zniknie benzyna Pb95 z symbolem E5. Zastąpi ją paliwo o oznaczeniu E10. Kierowcy obawiają się zmiany, bo wiele samochodów nie jest przystosowanych do nowej benzyny.
 • Inflacja w listopadzie. GUS podał dane
  30.11.2023
  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wzrosły rok do roku o 6,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,7 proc.
 • ​Rekordowy październik: Polacy na mieszkania pożyczyli prawie 10 miliardów złotych
  30.11.2023
  W październiku padł rekord, jeśli chodzi o zaciągnięte kredyty mieszkaniowe. Polacy na zakup mieszkania pożyczyli prawie 10 miliardów złotych. To efekt rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”. Jak dowiedział się reporter RMF FM Maciej Sztykiel wykorzystano już 76 proc. środków przeznaczonych na sfinansowanie programu w 2024 roku.
 • Skup zadłużonych nieruchomości. Te firmy to skuteczna pomoc w przypadku długów
  30.11.2023
  Skup zadłużonych nieruchomości to skuteczna pomoc w trudnych sytuacjach finansowych. Takie firmy, nie tylko działają błyskawicznie, ale oferują również profesjonalne doradztwo i usuwają problemy spowodowane przez zadłużenie.
 • To koniec "Bezpiecznego kredytu 2 procent"? ZBP ocenia
  28.11.2023
  Banki udzieliły 40,8 tys. kredytów w programie "Bezpieczny kredyt 2 proc." - podała wiceprezes ZBP Agnieszka Wachnicka. Wniosków złożono ponad 69,3 tys.
 • Inflacja w listopadzie. Znamy prognozy ekonomistów
  28.11.2023
  Z 6,6 proc. w październiku do 6,7 proc. w listopadzie - to prognozowany przez ekonomistów wzrost inflacji w Polsce. Gdyby dane te potwierdziły się w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), oznaczałoby to koniec trwającego od marca cyklu spadku tego wskaźnika. Pierwsze dane GUS-u dotyczące inflacji w listopadzie poznamy w czwartek.
 • Na co (nie) stać Polaków - Raport o biedzie 2023 Szlachetnej Paczki
  28.11.2023
  1,8 mln Polaków nie jest w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb - wynika z najnowszego Raportu o biedzie opublikowanego przez Szlachetną Paczkę. Wraz z tegorocznym raportem powstało badanie „Na co nie stać Polaków”. Okazuje się, że w związku z inflacją i wzrostem cen 4 na 5 Polaków kupuje mniej lub zdecydowanie taniej. Ubóstwo to jednak nie tylko braki materialne - bieda wielu...
 • "Rzeczpospolita": NBP płaci miliony doradcom Glapińskiego
  27.11.2023
  Ponad 4,6 mln zł zarobili w 2022 r. doradcy Adama Glapińskiego - donosi "Rzeczpospolita". Narodowy Bank Polski odmówił jednak ujawnienia ich nazwisk.
 • Miłe zaskoczenie na stacjach: Paliwa tanieją i będą tanieć
  24.11.2023
  W tym tygodniu ceny paliw na stacjach odnotowały pierwszą obniżkę od połowy października. Tankujący mogą się cieszyć, bowiem wizja niższych cen jeszcze się nie kończy - zauważyli w piątek analitycy e-petrol. Prognozują, że na przełomie grudnia i listopada spadną ceny wszystkich paliw.
 • Premier powołał dotychczasowego szefa KNF na kolejną kadencję
  24.11.2023
  Prawo i Sprawiedliwość utrzyma swoje wpływy w Komisji Nadzoru Finansowego. Premier Mateusz Morawiecki powołał właśnie dotychczasowego szefa KNF Jacka Jastrzębskiego na kolejną pięcioletnią kadencję.
 • Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
  24.11.2023
  Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne...
 • Jakie korzyści podatkowe przynosi IKZE? Kompletny przewodnik po IKE i IKZE
  24.11.2023
  Przy inwestowaniu i oszczędzaniu pieniędzy na pewien procent, chociażby w banku lub za pośrednictwem maklerów, trzeba liczyć się z opodatkowaniem zysków. Jednak nie zawsze tak musi być, czego przykładem jest odkładanie na swoją przyszłą emeryturę w ramach kont emerytalnych – IKE lub IKZE. Sprawdźmy, jakie korzyści podatkowe wiążą się z IKZE.
 • Black Friday zagrożony? Pracownicy Amazona zapowiadają strajk
  23.11.2023
  Pracownicy pięciu z 20 centrów logistycznych firma Amazon w Niemczech zapowiedzieli całodzienny strajk ostrzegawczy. Protest ma się rozpocząć z czwartku na piątek, a jego przyczyną są żądania lepszego wynagrodzenia i poprawy warunków pracy.

1 2 15

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.