Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona
WYBIERZ JĘZYK

Ekonomia

1 2 22

 • Filip Czernicki prezesem spółki Centralny Port Komunikacyjny
  12.04.2024
  ​Rada Nadzorcza spółki CPK wybrała w postępowaniu kwalifikacyjnym Filipa Czernickiego na prezesa Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz Marcina Michalskiego na członka zarządu - poinformowała w piątek spółka.
 • Diesel i benzyna znów kosztują niemal tyle samo
  12.04.2024
  Diesel na stacjach paliw znów kosztuje niemal tyle samo co benzyna. Średnio w kraju różnica w cenie litra oleju napędowego, a bezołowiowej 95tki to już tylko 5 groszy. Za nami, ale też przed nami wzrosty cen paliw.
 • Alfa Romeo Milano produkowane w Tychach. Włoski minister oburzony
  12.04.2024
  Auto Alfa Romeo Milano będzie produkowane w fabryce Stellantis w Tychach. Włoski minister ds. firm i Made in Italy Adolfo Urso jest oburzony. “W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano” – powiedział.
 • Za i przeciw ws. "ustawy antyfliperskiej". Komentarze ekspertów
  11.04.2024
  Czy tzw. ustawa antyfliperska autorstwa Lewicy to bój ze spekulantami, walka z cieniem, czy może z wiatrakami? Odpowiedzi są różne, choć prawda jest jedna. Poszukaliśmy jej.
 • PE uderza w Polskę. Chodzi o przetwórstwo rybne
  11.04.2024
  Parlament Europejski przyjął w czwartek projekt rozporządzenia delegowanego KE dotyczącego wymagań higienicznych dla niektórych produktów odzwierzęcych, w tym produktów rybołówstwa. Przepisy uderzą w polskie przetwórstwo rybne.
 • Marzena Czarnecka do dymisji? Podpadła zapowiedzią o zmianach w energetyce i górnictwie
  11.04.2024
  Minister przemysłu Marzena Czarnecka może stracić stanowisko. Jak ustalili dziennikarze RMF FM, została wpisana na listę osób do ewentualnej dymisji. To pokłosie wczorajszego wywiadu dla "Rzeczpospolitej", który nie tylko potężnie zachwiał warszawską giełdą, ale też wywołał konsternację u innych ministrów.
 • Piątkowski: Polskę stać, żeby być gospodarczym liderem Europy
  11.04.2024
  "Z globalnej perspektywy Polska jest krajem sukcesu. Powinniśmy zmienić sposób myślenia, skończyć z prowincjonalnym minimalizmem. Polskę stać na to, żeby być gospodarczym liderem Europy" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prof. Marcin Piątkowski, ekonomista pracujący w Waszyngtonie.
 • Ireneusz Fąfara nowym prezesem Orlenu
  10.04.2024
  Ireneusz Fąfara został wybrany przez radę nadzorczą nowym prezesem Orlenu. Wiceprezesem ds. korporacyjnych i pierwszym zastępcą prezesa został Witold Literacki. Obydwaj obejmą stanowiska w czwartek.
 • Na Mazowszu kwitną już czereśnie. To dobra i zła informacja
  10.04.2024
  Po pierwszych kwietniowych upałach przyroda zaskoczyła. W sadach kwitną już czereśnie. To niemal miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach. Dla nas - konsumentów - to dobra informacja, bo prócz krajowych owoców na rynek trafią też te z Hiszpanii czy Grecji, a to oznacza niższe ceny. Ale sadownicy martwią się o przymrozki, które są zabójcze dla czereśni.
 • Blik nie działał. Doszło do awarii
  10.04.2024
  Blik miał awarię i klienci kilku banków nie mogli skorzystać z tej formy płatności. Nie wiadomo, jaka była przyczyna awarii.
 • Ceny mieszkań znów wzrosną. Powodem program "Na start"
  10.04.2024
  Prawdopodobnie jesienią wystartuje kolejny program wspierający zakup pierwszego mieszkania. Program "Na start" znacząco różni się od swojego poprzednika. Jest więcej limitów i obostrzeń, ale jednocześnie jego oddziaływanie na ceny mieszkań powinno być mniejsze, szczególnie na rynku deweloperskim. Więcej obaw budzą ceny na rynku wtórnym.
 • "DGP": Powiaty chcą wyższych opłat za wydawanie praw jazdy
  10.04.2024
  Ceny, jakie samorządy płacą państwowej spółce za wyprodukowanie dokumentów mieszkańców, zbliżyły się do kwot, które płacą mieszkańcy. Powiaty dają rządowi czas do maja na wprowadzenie nowych, wyższych stawek – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Cebula szczypiorowa wpłynie na wynik wyborów?
  09.04.2024
  Zagrożenie z Północy? Nic z tych rzeczy. Koreańczyków z Południa bardziej interesują ceny warzyw. To one mogą mieć wpływ na głosy obywateli w wyborach deputowanych do 300-mandatowego Zgromadzenia Narodowego.
 • Program "na Start" i budownictwo społeczne. Rząd przedstawił dwa projekty ustaw
  09.04.2024
  Nie jeden, a dwa projekty ustaw dotyczące spraw mieszkaniowych mają pogodzić koalicję rządzącą. Nie od dziś wiadomo, że Lewica ma na tę kwestię zupełnie inne spojrzenie niż Koalicja Obywatelska czy Trzecia Droga. Jak słyszymy w kancelarii premiera – tym razem, przedstawione projekty są kompromisem i propozycją całego rządu. I tak, zaproponowano bardziej skomplikowany niż Bezpieczny...
 • ​Kiedy pojawią się polskie truskawki? Ile będą kosztować?
  09.04.2024
  Coraz bliżej są pierwsze w tym roku polskie truskawki - tak przewidują w rozmowie z RMF FM plantatorzy tych owoców. Podkreślają, że to efekt przede wszystkim wysokiej temperatury.
 • Wiemy, kiedy poznamy nowego prezesa Orlenu
  09.04.2024
  Nowy prezes Orlenu będzie znany w tym tygodniu - zapowiedział premier Donald Tusk. Szef rządu dodał, będzie od niego oczekiwał, że zwiększy poczucie bezpieczeństwa i dostępności paliwa.
 • Projekt "babciowego" przyjęty przez rząd
  09.04.2024
  Rząd przyjął dziś projekt ustawy w sprawie programu Aktywny Rodzic - poinformował premier Donald Tusk. Chodzi o tak zwane babciowe. Świadczenie będzie przysługiwać rodzicom dzieci w wieku od roku do trzech lat.
 • "DGP": Ceny Ubera mogą wrosnąć o połowę
  09.04.2024
  Od 17 czerwca każdy kierowca zatrudniony do przewozu osób będzie musiał się legitymować polskim prawem jazdy. Zespół Doradców Gospodarczych TOR szacuje, że w związku z tym ceny kursów mogą wzrosnąć nawet o 50 proc. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Po weekendzie na stacjach paliw będzie drożej
  05.04.2024
  Czekają nas podwyżki cen paliw na stacjach - przewidują eksperci. Od przyszłego tygodnia zapłacimy więcej za benzynę oraz ropę. Cena popularnej 95 wyniesie nawet 6,67 zł. Za litr oleju zapłacimy z kolei około 6,76 zł.
 • Glapiński: Inflacja wzrośnie w kolejnych kwartałach
  05.04.2024
  Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zorganizował w piątek konferencję, na której mówił m.in. o inflacji i Trybunale Stanu. Spodziewamy się, że w kolejnych kwartałach inflacja wzrośnie – powiedział szef NBP.

1 2 22

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.